Дизайн кімнати для підлітків створюється за принципами зонування. Робоча і спальна зони, хобі-зона, міні-вітальня – в інтер’єрі тінейджерською дитячої повинні бути присутніми всі основні функціональні зони.
Створюємо розташовує до занять робочу зону
Поради по організації робочого простору для школяра:
- Робочий стіл повинен мати достатню ширину. Строго кажучи, ніж великі розміри матиме його поверхню, тим краще. При виборі моделі столу зверніть увагу на наявність полиць, підставок і тумби з ящиками. Якщо ви хочете, щоб робоче місце дітей завжди (або хоча б більшу частину часу) містилося в порядку, подбайте про зручне системі зберігання – полки, підставки і ящики якраз і утворюють цю саму систему.
- Освітлення робочого місця повинно бути природним. Стіл, розташований в глибині меблевого модуля, під ліжком, – не найвдаліше рішення для школяра.
- Меблі для занять повинна відповідати зросту дитини. Стілець повинен забезпечувати правильну посадку (рівна спина, прямий кут в ліктях і колінах), відповідну висоту повинен мати і стіл.
В ідеалі у кожного з дітей повинна бути своя, що відповідає вищенаведеним вимогам, робоча зона.
Якщо кімната мала і два стола не вмістити не може, спробуйте вийти з положення, розташувавши в ній одну, виконану на замовлення, конструкцію з подовженою стільницею і два стільці.
Організуємо комфортну спальну зону
Варіанти наповнення спальної зони для двох підлітків:
- дві звичайні – «дорослі» – ліжка, розділені тумбочкою;
- двоповерхове ліжко;
- два спальних місця в одному меблевому модулі;
- ліжко і розкладний диван.
Особливих вимог до спальних місцях для старших школярів немає – як і дитяча для двох дітей, кімната для підлітків повинна забезпечувати комфортні умови для сну. Ліжко достатньої довжини і ширини, ортопедичний матрац – це все, що потрібно для повноцінного нічного відпочинку вашому підрослому чаду.
Ще один нюанс: під спальну зону рекомендується виділити найтемнішу частину приміщення. У найяснішої – біля вікна – розумно поставити письмовий стіл і організувати зону навчання.
Переробляємо ігрову зону в зону відпочинку (захоплень)
Діти виросли, і іграшки – роботи, підйомні крани та лялькові будинки – назавжди йдуть з дитячою. Це може статися поступово, а може статися разом – під час чергової переробки кімнати. Так чи інакше, але ігрову зону в тінейджерською дитячої завжди змінює зона відпочинку.
Варіанти наповнення цієї зони:
- столик для настільних ігор і пара крісел – для юних шахістів і аматорів «Монополії»;
- синтезатор (або інший інструмент) і музичний центр – для майбутніх музикантів;
- диван і тумба з телевізором – для любителів пасивного відпочинку;
- пара спортивних тренажерів, боксерська груша, шведська стінка і турнік – для спортсменів;
- тахта і книжкову шафу – для тих, хто любить читати.
Створюємо міні-вітальню – зону для прийому гостей
Добре, коли кімната настільки велика, що може вмістити в себе і міні-вітальню, – це означає, що діти будуть проводити більше часу якщо не в колі сім’ї, то хоча б вдома.
Гостьова зона може бути об’єднана з зоною відпочинку – додайте до неї кілька місць для сидіння і спальне місце для вирішив заночувати приятеля, і проблема буде вирішена.
Варіанти наповнення міні-вітальні:
- м’який куток і столик для ігор;
- розкладний диван, пара крісел (або пуфів) і тумба з телевізором;
- низький столик і десяток розкиданих по підлозі подушок для сидіння.
Вибираємо колірну гамму
Нехай ваші підлітки самі виберуть колір свого інтер’єру. Ідеї для хлопчаків дивіться тут … Тінейджери, як правило, трепетно ставляться до своєї думки і бурхливо реагують, якщо воно не знаходить схвалення у дорослих.
Будьте готові до того, що колір, на якому зупиняться ваші шалапути, вам не сподобається. Зрештою, це просто колір. Дозвольте дітям проявити свою фантазію. Проявіть повагу до їх вибору – в майбутньому вони повернуть вам це повага сторицею.
Якщо діти не можуть дійти згоди, спробуйте разом з ними знайти компромісне рішення або розділіть кімнату перегородкою і оформите кожну з половин в своєму кольорі (якщо дозволяє площа, звичайно).
Як бути, якщо діти вибрали щось зовсім нелегкотравне? Підсуньте їм літературу про дизайн, покажіть, яким буде інтер’єр, якщо для його оформлення використовувати обрану колірну гамму (використовуйте програму 3D-моделювання). У будь-якому випадку, не тисніть і не наполягайте на своїй точці зору.
Вибираємо стиль
Кімнату для підлітків найчастіше оформляють в сучасній або близькою до неї манері.
Основні складові сучасного стилю:
- однорідні, що не рельєфні, поверхні;
- чисті кольори;
- чіткі лінії;
- мінімум аксесуарів;
- лаконічність і простота.
Підбираємо меблі
Вимоги до меблів для підлітків ті ж, що і до меблів для дітей молодшого віку. Безпека, надійність, функціональність – невід’ємні якості добре зробленої дитячих меблів.
Нагадаємо, що для виготовлення шаф, стелажів та ін. повинні бути використані безпечні для дитячого здоров’я матеріали – натуральне дерево (масив), МДФ або ЛДСП (в крайньому випадку).
Важливо: плита ЛДСП повинна мати клас безпеки Е1. Плиту класу Е2 у виробництві дитячих меблів використовувати забороняється.